Претрага

Време одлуке у 6 нација

Ближе се најбитнији мечеви који ће одредити судбину и пласман у тимова у Купу 6 нација.

Фаворити у такмичењу засад оправдавају очекивања. Ирци су са две врло битне победе први на табели и намеравају ту да остану. Енглези имају победу над Француском и доста лаган распоред до краја, док Французе чека меч са Ирцима који ће одлучити о свему. Шкоти и Италијни не пружају добре партије али имају за сада на свом конту уписане победе против Велса, који се налази у врло лошем положају и питање је колико бодова може и да ли може, до самог краја такмичења.

У трећем кола нас чека дерби меч где ће Енглеска дочекати Шкотску, где можемо очекивати отворену и брзу утакмицу. Неће бити превише неизвесности на мечу Велса и Ирске, док се надамо да ће Италија пружити јачи отпор Французима.

Ми смо питали рагбисте округлог стола за анализу претходна два кола као и за предикцију шта може да нас очекује у наставку најквалитетнијег такмичења на северној хемифери.

Све резултате и табеле можете пратити код нас на сајту.

 

Са два пораза Велс није показао превише, Варен Гетланд је отишао. Колико ће промена тренера утицати на игру у последња три меча?

Никола Орландић: Као што сам предвидео у првом чланку Гатланд је био погрешно решење и са лошом селекцијом коју је направио и атмосфером, ништа боље нису могли ни да очекују. Искрено се надам да ће успети да поправе утисак и резултат мада их очекују озбиљни противници где им шансе баш и нису наклоњене. Нека дају све од себе и нека се спремају за будућа такмичења са новим селектором и новом енергијом. Било би право чуди да успеју до краја да задају неки озбиљан ударац. Можда против Шкота који показују доста слабости у својој игри.

Милан Орловић: Ако је неко изненађен лошим издањима Велса онда слабо прати рагби дешавања. Вишегодишња стагнација у развоју и искључиво ослањање на неколицину врхунских играча дошла је на наплату. Екипа исподпросечна, као у осталом у Велшке екипе у УРЦ-у. Прошла су времена суперзвезда у дресу “змајева”. Што је најгоре не види се крај агонији, нема тог тренера који може да на брзину реши проблеме који тамо постоје. Све сем убедљивих пораза било би прворазредно изненађење.

Немања Бабић: Искрено очекивати је било да Гетланд оде. Морало је нешто да се промени. Свака промена донесе нешто ново, шта за Велшане видећемо у наредне три утакмице овог такмичења. Већ су позвани неки нови/стари играчи који нису били у плановима за овај циклус и верујем да може доћи до буђења. Желим им среће и да нема повреда.

Ђорђе Величковић: По моме мишљењу Италија је достигла у игри ниво Велса! Када се узме у обзир скоро попуњен домаћи терен и огромна подршка навијача, победа Италије се и очекивала. Надмоћност Италије у првом полувремену и њихова дисциплина без пенала обећавала је још већу разлику у  победи. Изгледа да је у полувремену у свлачионици Велса била нека лекција јер је друго полувреме такорећи било на страни Велшана. За њих је све завршено. Ни на домаћем терену против Ирске и Енглеске или у гостима код Шкота немају шансе.

Фото: Wales Rugby

Богдан Михајловић: Не знам да ли ће се одмах осетити промена тренера, али мишљења сам да ће Велс тек јачати, уигравари се и направити форму каква се од њих очекује.

Драган Петровић: Мислим да неће много утицати јер имају веома кратак период на то. Тренер Мат Шерат је Велшанин познаје играче и добар је тренер који добро води Кардиф, али бојим се да је мало времена да би се нешто драстично променило. Велсу у госте долази Ирска, Енглеска и иду на Марифилд. Бојим се да ће драстично изгубити све три утакмице. Мислим да ће после 6 Нејшна довести неког реномираног тренера типа Еди Џонс који ће покушати да створи тим за Светски Куп у Аустралији.

Марко Жеравица: Не знам шта је покушао да уради. Ником није јасно. Неку наглу смену генерације са пар искусних ихграча који чак раније у неким утакмицама нису чак ни били на списку. Од искусних играча је правио водоноше и момке на тренинзима што је колико год они били господа и прихватали то, нешто што није баш у реду. Гетланд је доста донео Велшком рагбију кроз историју и треба поштовати то. У сваком случају јако низак ниво рагбија имајући у виду спортску орагнизацију тог реномеа и финансија.

Стеван Илијашевић: Не превише, јер не може систем да се мења на средини такмичења. Велшани су у великом проблему, јер су у сред смене генерација. Плус су десетковани повредама. Сваки меч до краја такмичења који изгубе са мање од два есеја разлике, биће огроман успех.

Италија има победу и пораз на почетку 6 нација, али је очекују и три врло јаке утакмице. Какво је ваше мишљење о игри Азура?

Никола Орландић: Лично мислим да је Велс једини скалп који ће успети да скину ове године али свакако ми је драго да напредују, имају доста зрелости у игри почели су да користе своје шансе и солидну селекцију у смислу позиција и величине играча. Прави тестови ће бити за њих сада у наредним утакмицама и било би право чудо да освоје још неки бод, можда против уздрманих Француза. Уколико желе боље резултате морали би да пораде на карактеру екипе и озбиљним лидерским групама које би држале конце током целе утакмице и не би допуштале танке и лоше минуте где готово увек по обичају примају заиста јефтине поене и есеје из неких шанси које код озбиљнијих екипа не пролазе. Када се сетим да смо некада играли готово егал утакмице са њиме, не баш тако давно, срце ми се цепа..

Милан Орловић: Без икакве дилеме Италија игра понајбољи рагби у задњих 10ак година. Пре свега офанзивно су јако покретни а контрола у раковима је на високом нивоу. Уски канали су врло добро брањена што је заслуга фантастичне поставке и пожтртвовања треће линије. Невоља је што их чекају три феноменална противника, али не мислим да ће бити лак залогај.

Немања Бабић: Искрено очекивати је било да Гетланд оде. Морало је нешто да се промени. Свака промена донесе нешто ново, шта за Велшане видећемо у наредне три утакмице овог такмичења. Већ су позвани неки нови/стари играчи који нису били у плановима за овај циклус и верујем да може доћи до буђења. Желим им среће и да нема повреда.

Ђорђе Величковић: Као што сам навео Италија је нација која је највише напредовала у купу и уживам када их гледам. Они напредују и у одбрани и у нападу и као најважније у дисциплини, где избегавају претходне непотребне пенале који имају толико значаја на исход утакмице.  Ја верујем да су играли против Шкотске на домаћем терену да би победили (извини Драгане), и имали бољи пласман на крају. Нерешени резултат у гостима код Француске прошле године и домаћи терен са све више подршке од гледалаца требало би да живе у нади за победу али је Француска сада много јача. Против Енглеске и Ирске не очекујем изненађења.  

Фото: Rugby Italy

Богдан Михајловић: Италија мора да победи барем једну од три наредне утакмице, као и да пружи што јачи отпор како би доказали да нису само ту туристички. Морали су јаче против Шкота, док су Велшане тврдо победили. Морају да науче да примају мање поена, односно да појачају одбрану.

Драган Петровић: Морам реćи да сам пријатно изнебађен. Мислим да сам то и најавио у првом округлом столу пре почетка 6 Нејшна. Италијани су направили прави потез довођењем Гонзала Квасаде и његов рукопис се већ види у игри Италијана. Мислим да су погодили све казне победили би Велс са још већом разликом.Аргентинац се као тренер одлично уклопио и видимо на терену Италијане који не праве глупе казне као некад. Тим је мотивисан и играју сјајно како у одбрани тако и у нападу. Ако овако наставе слободан сам да тврдим да у будућности могу да победе и Енглезе, Французе и Ирце.

Марко Жеравица: Италија пре свега има тренера кога играчи слушају. Кесада прича италијански и можда је то нек начин бољег разумевања са играчима. На све то има исти темперамент и капира менталитет играча. Италијани су све време имали то у себи, ал нико није успео да извуче их њих. Ево, сада гледамо Италију која показује квалитете клупског рагбија кроз репрезентацију. За њих је већ ових 6 нација успех, као и прошле године и мислим да је мотивација целе екипе на одличном новоу. Очекујем тесне утакмице, а сигурно и добре резултате на полувремену. Видећемо да ли су померили игру на виши ниво у другом полувремену.

Стеван Илијашевић: Нису ме игре Италијана превише одушевиле. Очекивао сам доста више. Напад је поприлично млак, одбране Велса и Шкотске су успевале врло лако да их враћају уназад. Делују као да касне две-три недеље са формом. Очекују их три врло захтевне утакмице које ће показати колико су способни да направе искорак у развоју.

Повреде кључних играча су мало пореметиле Шкоте на почетку 6 нација. Очекивали смо више против врло јаких Ираца, ипак нисмо добили неизвестан меч. Шкоти су увек ту негде, али никако да направе искорак. Шта је по вама кључна ствар коју морају Тоусенд и друшто да поправе?

Никола Орландић: Свакако да продубе своју селекцију и групу са квалитетом и габаритима, да се не ослањају на некада добре играче, јел видели смо на примеру Велса па и других селекција да то може скупо да кошта. Нажалост и даље прилично хаотична игра, без много креативности, узалудне фазе и трошење енергије, беспотребне повреде и предвидивост пре свега. Морали би што пре да схвате да добре партије долазе из добрих решења на терену а те одлуке долазе из озбиљног плана игре и креативности и карактера екипе који се гради на тренинзима. Мислим да би њиховом темпераменту пријало мало духа јужне хемисфере – мало више дубине у нападу пошто стоје ужасно плитко и потпуно су безопасни за озбиљне одбране са системом. Мало више лажних залетања и мамаца са јаким завршетцима крила и аријера, уместо плитког залетања у стоти рак без и једног метра освојеног.

Милан Орловић: Играју тај ризичан рагби. Можда најсличније јужњачким екипама, брзо и с променама ритма, страна и пасева. Не либе се контранапада. У свему томе се мало забораве на ракове који су у европском рагбију и даље на највишем приоритету. Изгубили су ту рововску битку с Ирцима и олако им омогућили победу. Додуше те повреде јесу онемогућиле озбиљније супротстављање, али и помало срамежљиво шутирање на стативе уместо показивања глади за есејима. Морају да ризикују и тактички а не само играчки, то би им био мој савет. За њих је ово највећа утакмица, ипак очекујем победу.

Немања Бабић: Несрећно остали без два врло важна играча у прошлој утакмици. Већ доста уздрман и заиста са доста отказивања уз кретку клупу за играче скрама мислим да ће наредне утакмице за Шкоте бити преживљавање. Но, када је лав притеран уз зид, зна и да се јако добро брани. Да ли ће то бити случај? Нисам сигуран.

Ђорђе Величковић: Грега Тоусенда сам гледао дуго година као отварача и био је одличан играч и капитен. Међутим, динамика и развој рагбија тражи да се нешто ново понуди играчима и да их продрма. Садашња игра није ни налик на оно што су показали прошле године.  Добро је што су се пробудили у другом полувремену. Овако у посети код Енглеза и Француза немају шансе али морају да победе Велс код куће.

Фото: SNS group

Богдан Михајловић: Мислим да Шкоти морају још мало да се уиграју и то је све.

Драган Петровић: Ах ти моји Шкоти. Увек навијам за њих и слаб сам на њим. У Рагби Фантазију их увек ставим очекујући победу и увек изгубим. Шалу на страну очекивао сам неизвеснију утакмицу на Марифилду против Ираца. Наравно Ирци су били фаворити, али ток утакмице је дефинитивно променила повреда Фина Расела и Дарси Грема. Мислим да би са њима двојицом утакмица била доста неизвеснија. Било је ту још пар фактора који су утицали на игру и резултат, али нисмо фудбалери да кукамо и жалимо се на судије. Једноставно Ирци су класа и заслужено су однели победу на Марифилду. Шта фали Шкотима? Мислим да им фали јача клупа и да буду комплетни без повреда уз мало среће и добар распоред тако ће једино моћи да освоје 6 Нејшн.

Марко Жеравица: Шкоти су дефинитивно имали несрећну последњу утакмицу. Дарци Грахам и Фин Расел у се лепо искључили из игре сударом. Дефинитивно два играча преваге у игри. У сваком случају, ја сам задовољан њиховом игром, јер некако смо навикли годинама да добију само Италијане.

Стеван Илијашевић: Шкоти као да су одлучили да не буду ни ове године пласирани боље од 3. места. Не изгледају као екипа која може да направи бољи резултат. Делују поприлично индиспонирано, као да једва чекају да одраде све мечеве па шта буде. Свака ера у било којој сфери када доживи свој зенит, онда полако почне да бледи и да се гаси. Можда је време за промене.

Енглези су у прва два меча показали да ће бити итекако конкурентни до самог краја такмичења. Велика победа против Француза у трилер завршници. Да ли је Фин Смит на отварачу и Маркус Смит на аријеру добитна комбинација?

Никола Орландић: Енглези су увек опасни и још увек су у трагању за позицијама пре свега али као што сам већ приметио, имају један нови и занимљив план игре, непредвидиви су , играју из свих делова терена, користе добро велике и јаке играче скрама у отвореној игри и имају заиста пар феноменалних играча линије који за сада добро контролишу игру и доносе заиста добре одлуке на терену. Подмладили су екипу на време, променили селектора, одстранили неке негативне елементе и на добром су путу да направе заиста конкурентну екипу свима. Чак и против Ираца су показали једну озбиљну игру, тако да победа против Француза свакако није дошла случајно. Комбинација са Смитом на аријеру им је донела брзину и луцидност, пошто Маркус нема респекта ни према коме и неколико његових безобразних одлука је направило велику разлику у претходне две утакмице, а данашњем Рагбију требају баш и управо такви играчи.

Милан Орловић: Страшна комбинација. Фин Смит је перфектан коловођа, а Маркус виртуоз. Видећемо како ће то функционисати у одбрамбеним задацима поготово у отворенијим нападима. За сада Енглези раде одличан посао када је лопта код противника. Како тренутно ствари стоје, фаворити су у сва три преостала меча и чекаће кикс Ирске за по мени изненађујући јуриш на трофеј. Али Стив је показао да може да доноси храбре одлуке и мотивише играче да дају апсолутни максимум. На одличном су путу.

Немања Бабић: Свима сам досадан са Маркусом. Играч по мојој мери, луцидан и у томе зна да претера. Има и дана када игра са доста киксева, зато мислим да је за њега а и  Енглеску/Лајонсе можда боље да Маркус буде на #10.

Ђорђе Величковић: Истину да кажем и мене су изненадили јер сам имао негативно мишљење о њиховом пласману. Маркус Смит,  који се сасвим развио у кључног играча и игра улогу и има визију као ДуПонт за Французе. Током утакмице видео сам га на свим позицијама. Победили су Французе са изванредним пожртвовањем које је било потпомогнуто са грешкама Француза. Нисам био ни одушевљен судским одлукама судије из Грузије, можда нисам сам. Остатак утакмица им је лак поготову на домаћем терену а вероватно неће бити проблема у гостима код Велшана.

Фото: England rugby

Богдан Михајловић: Нисам се много изненадио Енглезима, увек су ту и вребају као изузетно опасна екипа. Видећемо како ће се показати двојац на наредним утакницама, али за сада доста обећавају.

Драган Петровић: Мислим да су Енглези у прва два кола показали одличну игру и да иду узлазном путањом. Енглеска је велесила у рагбију и то доказују да се после сваког пара враћају. Дуго траже најбољи тим и 15 играча који ће моћи да поново освоје 6 Нејшн и победе НЗ и Јужну Африку. Мислим да је ово са Маркусом Смитом и Фином Смитом испало одлично и да би тренер Бродвик требао да задржи тај курс. Мислим да су фаворити против мојих Шкота јер играју кући и Шкоти ће мислим бити ослабљени јер према правилима мислим да Фин Расел и Дарси Грем после судара на утакмици са Ирцима неће моћи да наступе против Енглеза ако не грешим.

Марко Жеравица: Некако ми уопште није јасно како су Французи успели да изгубе. Осећао се мањак уиграног отварача. Лепо је што су се тако Енглези мотивисали, јер су сви очекивали да изубе. Овај турнир 6 нација је ове године због свега тога можда један од бољих.

Стеван Илијашевић: Врло мотивисани за отваривање доброг резултата. И даље траже најбољу могућу комбинацију плејмејкера. Играју врло широко и користе сва могућа оружја које имају на располагању. Са Фином и Маркусом Смитом добијају сасвим нову димензију у својој игри. Бортвик воли да користи велика крила и брзе плејмејкере, како би играо брзо и рукама али и шутем. Такав стил игре је солидно прошао против Ирске и Француске, а видећемо како ће се систем показати против доњег дела табеле.

Французи никако да буду екипа која ће неизвесне мечеве да окрене у своју корист. Исто као и на Светском Купу против Јужне Африке дозволили су да Енглези постигну есеј пред сам крај меча, и то близу статива. Шта је по вама недостајући сегмент у игри Француске?

Никола Орландић: Лично мислим да су одиграли доста добро утакмицу и да су их Енглези добро прочитали, припремили своју игру од које нису одустајали и да је победа могла да оде и на другу страну. Моја лична замерка је стављање превише акцента и одговорности на Дупонта који је одличан играч али када доведеш екипу у ситуацију да један играч доноси све одлуке и у већини случајева изнуђене ситуацијом на терену, то може лако да се врати као бумеранг. Екипе су јаке онолико колико лидера имају поред капитена, лидера који контролишу и одговорни су сваки за свој део терена , игре или одређеног периода утакмице. Видела се конфузија у игри Француза у одређеним моментима, умор код Дупонта и безидејност код осталих као последица такве расподеле. Код другог есеја Енглеза промашио је чисто обарање крила, погрешно је прочитао напад Енглеза, а са друге стране противник је имао одлична решења, и последњих 20 минута одиграо без грешке. Оба Смита су одиграли одлично како отварач и аријер треба да сарађују. Рагби је најколективнији спорт на свету и екипа мора увек да буде изнад свега и тренер и екипа која то заборави увек ће платити цену.

Милан Орловић: Стара бољка, преосетљиви су и неспособни да се адаптирају. Иако деценијама креирају врхунска решења и увек дотерају игру до перфекције много су подложни тим моралним падовима. Нтамаков изостанак их је очито избацио из такта. То је та чувена “француска свлачионица”. Како то да преброде ја стварно не бих знао, али да имају невероватне играче то не може да се оспори. Кад реше те “дечије болести” могу бити најбољи на свету.

Немања Бабић: Пораз у последњим секундама меча је просто и несрећа. Имају јако добро екипу, но услед пар повреда и црвеног картона доста се претумбало поготово у другом полувремену против Енглеза. Слажем се и сви потенцирају на фокусу и концентрацији до последњег тренутка меча… Да ли су измене или само психолошко стање играча у тим тренуцима, морали би то да анализирамо дубоко и дуго.

Ђорђе Величковић: Увек сам мишљења да Французима и помаже и одмаже њихов емоционални начин игре. Када им помаже онда нема лепшег рагбија за гледање. Прва реченица питања је одлично постављена. Французи моментално имају најјачи тим, са искусним и талентованим играчима које је уживање гледати кад игром изненаде противника. Нисам сигуран зашто су направили толико грешака у додавању лопти која их је довела да изгубе утакмицу, и то у завршним фазама. Не знам шта да кажем за следеће утакмице било у гостима или код куће. Ако желе да им сезона оправда таленат и игру треба да победе. Све зависи нажалост од емоција а не од њиховог талента или игре. Још увек живим у нади као и њихови навијачи.

Фото: France rugby

Богдан Михајловић: Французима недостаје клупа. На светском купу једноставно играчи који су ушли са клупе нису испунили очекивања, а то мислим да ће се односити и на остале утакмице које буду играли против јачих екипа.

Драган Петровић: Мислим да је недостајао Нтањак који је пар са Дупонтом из Тулуза и да Жубилер не мења Нтањака онако како је Дупонт навикао да игра са њим. Слаба страна Француза? Имају ли је? Мислим да су одличан тим који може да победи сваког, али ето у одлучујућим минутима недостаје им концентрација и добра одбрана када је то најпотребније. Мислим да када буду комплетни и када психички досегну ниво да у великим утакмицама у одлучујућим моментима одиграју добро.одбрану и не приме есеј освојиће 6 Нејшн и Светски Куп.

Марко Жеравица: Као што сам био навео у прошлом одговору, ја сам видео недостатак уиграног отварача који је на крају требао да затвори игру. Екипа као екипа има квалитетну клупу и листу играча. Колико год да ми се Пено свиђа, мислим да је уместо њега требао да игра млади тамнопути француз Тео Атисогб. Тачно се утакмица претворила у једну другачију због притиска њиховог дербија.

Стеван Илијашевић: Французи су на путу да открију оно што им недостаје да би били шампионска екипа и да би они постали тим који има контролу над неизвесним утакмциама. Скуп одличних индивидуа које је потребно укомпоновати у тим. Иако је Дупон у доброј форми, не свиђа ми се што превише „седмичари“ и трчи уназад, јер за разлику од седмице овде нема превише простора за то. Ипак, понекад треба дати простора свом лидеру да се ддатно развија како би могао да буде што бољи, тако да верујем да и за то постоји разлог.

Ирци су толико квалитетна екипа, да су почели да затварају мечеве у своју корист чак и кад нису на највишем нивоу. Можда је неочекивано, али је Сем Прендергаст изабран за наследника Џонија Секстона. Он је отварач који има 22 године, висок је 193цм и тежак 91кг, плус делује као да би могао да набаци још које кило масе. Шта мислите о игри Ирске?

Никола Орландић: Ирци играју сјајан Рагби, непредвидив, са доста лагања и мамаца на све стране, залетања и напада из дубине са прескоцима и шифрама из рагби лиге и супер рагбија. Укомпоновали су шта им је недостајало са њиховим темпераментом и сада суверено владају бар европским Рагби светом. Имају подмладјену екипу, јаки су на свим позицијама имају јасно дефинисане индивидуалне групе које увек знају шта хоће на ком делу терена. Онда и није чудо што је нова десетка све само не прототип модерног Рагби играча. Лично мислим да је мало танак али има феноменалну трећу линију и центре који га чувају и његов посао је само да спроводи у дело оно што је договорено, а технички је одлично поткован и писмен. Још је млад и на прелазу и сигуран сам да ће ускоро да набаци које кило еxтра мишићне масе да олакша себи, мада Ирци по традицији имају невераоватно талентоване отвараче који су склонији Пабу него теретани али их то није спречавало да играју готово увек врхунски рагби.

Милан Орловић: А неће се одрећи ми Кровлија, ако су имало научили од Спрингбокса. Очекујем да стартује против Италије или Велса. Главни штос је у дубини, уигравању већег броја играча у исти систем. Поготово што је том уигравању увелико помаже то што је Ленстер у последњих десетак година једно од најбољих екипа на свету. У томе су испред конкурената у такмичењу. Не знам шта бих могао рећи о игри, сем да се против њих морате добро ознојити за сваку лопту, сваки рак, сваки метар.

Немања Бабић: Писао сам раније чак и за Светски Куп да Ирска игра у озбиљном систему. Нема Фарела као тренера, нема Секстона као лидера а они и даље мељу и побеђују. Прендергаст је озбиљан играч не само за своје године већ се истиче као нови лидер и вођа нове генерације. Има све карактеристике правог отварача и то под притиском својих предходника одлично носи.

Ђорђе Величковић: Као што емоције у игри карактеришу Французе тако и пожртвовање и стални брзи налети карактеришу Ирце. Тако се већина њихових налета заврше у рукама Џејмс Лова и где покаже успех. Џејмс се такорећи „ пробије“ кроз одбрамбене играче противника и праве га скоро незаустављивим. Комбинација тога , и увек прецизни шутеви њихових отварача, у овом случају, Сам Пендеграст, доносе одличне резултате. Игра против Француза на домаћем терену показаће ко ће освојити куп!

Фото: BBC

Богдан Михајловић: Ирци играју најбоље у Европи, то је дефинитивно. Агресивна одбрана је увек спремна да поврати изгубљени посед и жалим што нису освојили Светски куп.

Драган Петровић: Ирци су класа. Сјајан тим са сјајним скрамом који разбија и одличним нападачима. Како су се само вратили против Енглеске и како су одиграли сигурно против Шкота. Сјајно!Имају осцилација у игри, али и даље су пи мени најбољи тим у Европи. Имају јаку клупу и лично Сем Прендергаст ми није уливао велико поверење изгледом, али изглед уме да завара. Момак је одлично одиграо против Шкота. Мислим да је још млад да би био проглашен наследником Џонија Секстона, али да је на добром путу то сигурно. Очекујем да ће Ирци освојити 6 Нејшн и да ће одлучујућа утакмица између њих и Француза да нам донесе добар рагби. Биће то судар мање више Тулуза(Ла Рошела) и Ленстера који се одлично играча познају.

Марко Жеравица: Мени је највеће изненађење квалитет Прендергаста на репезентативном нивоу. Он одлично игра у свом клубу, ал нисам очекиивао да ће овако добро да игра и на репрезентативном. Први пут када сам га видео, рекох себи, каква је ово грађа. Још увек ми није јасно како се то његово тело креће. Ирци имају сјајан тим. Додуше не видим неке младе наде да се убацују у програм, сем ударничке промене на отварачу.

Стеван Илијашевић: Нисам превише одушевљен Ирцима, сматрам да су морали и могли боље. Али велике екипе побеђују и кад не играју најбоље. И против Енглеске али и против Шкотске су контролисали резултат. Прендергаст је врло тачан и брз у акцијама, али није лидр какав је био Секстон, ипак је још увек млад. Али је у првом плану јер Кроули који је такође млад почиње са клупе.

Који играчи су на вас оставили највећи утисак у прва два кола?

Никола Орландић: Па као и увек нисам се претерано одушевљавао индивидуалцима мада морам признати да оба Смита свакако дају једну нову димензију екипи Енглеске, Италија има занимљив пар играча и 9 и 10 одлично сарадјују и мислим да ће бити одлични у будућности. Код Ираца у одбрани свакао доносе баланс два натурализована Новозеландска Ирца , Банди Аки и Лоув мада и у нападу својом енергијом и експлозивношћу увек узимају доста метара. Свакако нас чека неколико одличних утакмица и добрих потеза до краја и надам се заиста добром и напредном позитивном Рагбију.

Милан Орловић: Увек најтеже потање. Превише талента и квалитета. Можда би чак било лакше рећи ко је мало подбацио. Али ето ако се мора, истакао бих Менончела, Бен Ерла, Луис Биј-Биарија, Алдрита и Џејмса Лова. Фантастични заиста.

Немања Бабић: Морам се дотаћи и Фантазија. Заиста ми ове године иде лоше. Никако да убодем прави тим. Зато и нисам баш прави за тему ко је навише показао и изненадио. Има Фантази ентузијаста и познавалаца који из кола у коло имају право избор и ја бих овим путем да поздравим Ђорђа С. ака Делегат и можда отворим тему за даље дискусије и анализе кроз Фантази.

Ђорђе Величковић: Италија: Енђ Капуцо. Себастијан Негри, Паоло Габриси, Лоренцо Каноне

Француска: Антоан ДуПонт, Томас Рамос, Грегори Алдрит

Енглеска: Маро Итоје, Маркус Смитх, Хери Сладе

Ирска: Јамес Лове, Бунди Аки, Џејмисон Гибсон’Парк

Шкотска: Дарси Грем, Блер Кингхорн, Грант Гилкрист

Велс: Ерон Вејнрајт, Још Адамс, Дафид Јенкинс

Фото: Gibbons funreal

Богдан Михајловић: Фин Бакстер из Енглеске и Сем Пендергаст из Ирске.

Драган Петровић: Од Шкота рецимо Хју Џонс у првом колу играч који чим добије мало простора зна да га искористи. Клингорн који лично није мој тип играча се одлично снашао на  позицији 10 против Ираца и мислим да ће на тој позицији и да наступи против Енглеза. Дорис капитен Ираца. Сигуран играч који је веома јак и капитенски води Ирце. Мислим да сам видео и статистику да је имао и највише обарања. Цео тим Италије који ми се веома допао и уживао сам гледајући их против Велса и ако ми нису донели велики број бодова у Рагби Фантазију хахахаха и морам да поменем Фина Смита и Маркуса Смита који су ми се допали против Француза. Ето то је неки мој избор играча који су на мене остсвили добар утисак у прва два кола. Жао ми је што никог из екипе Велса не могу ту да уврстим.

Марко Жеравица: Као што смо већ сви видели то је ирски отварач Прендергаст, поред љега француско крило из прве утакмице Тео Атисогб. Такође изненадио ме Томасо Алан из Италије. Некако је био у сенци ових пар година.

Стеван Илијашевић: Играч који је на мене оставио највећи утисак је Биел-Биари који је толико опасан када се налази у позицији да поентира. Има тај убилачки инстинк и врло је тешко зауставити га. Алдрит и Еарл су већ традиционално јако добри у пољу. Пратим и Џека Моргана, који је нешто најсличније Нилу Беку у модерном рагбију.